logo

reklam

Mercimek Köyü Derneği Halk Evi Yapımı Kararını Erteledi..

DERNEK YÖNETİMİ,

Mercimek köyü dernek yönetimimizin mercimek köyüne yönelik hizmet etme noktasında köyün eksiği olan Halk evi yapımı  için başlattığı çalışmalar neticesinde son olarak dernek merkezinde toplantıda davet ettiği üyeleriyle ve Muhtarılığı temsilen birinci aza Niyazi Genç’in de katılımıyla yapılan toplantıda Halk evi yapımı için gizli oylamaya gitti.

mercimek  bir

Toplantının akış sunumunu din görevlisi olan Mustafa Akgül’ün yaptığı toplantıda projenin gelirinin giderin  ne kadar olduğunun bilgisini üyeleriyle paylaşan dernek yönetiminden Hami Bican yaptı. 

mercimek iki

Mercimek köyü ihtiyar heyeti adına görüşlerini ve çalışmalarını üyeleriyle paylaşan Niyazi Genç bu köyümüzün eksiği olan Halk evinin yapılmasında sizlerin desteğini istiyoruz diyerek Köyümüzden selamlar getirdim dedi.

mercimek üç

Halk evi yapılması konusunda dernek yönetimi adına Başkan Akif Gülal tüm detaylarıyla  üyelerini aydınlattı.

Mercimek köyümüze halk evi yapımı için yapılan toplantıda  görüşlerini açıklayan köylülerimizden İmam Nürettin Bilgen,Ahmet Gökrem,Osman Gökrem,Tuncay Duran’ın kıza konuşmalarında birlik ve beraberliğimizin hiç bir zaman bozulmaması gerektiğini, ve güzel olan her çalışmaları desteklediklerini belirten konuşmalar yaptılar.

mercimek dört_n

Oylama sonucunda 140 üyenin katıldığı oylamada sayılan oy sayısı 126  olarak açıklandı.Oylamada evet yapalım diyenlerin çoğunlukta olduğu projenin  yeterli çoğunlukla yapılmadığı kararına varılarak yönetim kurulu toplantısından sonra karara bağlanacak .

beşşş

Köyümüz gerekli olduğunu düşünerek yönetim kurulu olarak köy halk evi yapılaması kararını köyde bulunan Mercimekliler ve İstanbul ve değiş illerde yaşayan köylülerimizin de desteğini arkasına almak isteyen dernek yönetimi köyümüz ihtiyar heyeti ve muhtarımızın la beraber projenin gerçekleşmesi çabaları son olarak dernek merkezindeki toplantı da  gizli oylamayla üyelere soruldu.

altıı

Katılımcı üyeler arasında yapılan gizli oylamada çoğunluğun desteğini arkasına alan dernek yönetimi hayır oyununda fazla olması nedeniyle kararı yönetim kurulunun tekrar yapacağı toplantı sonucunda karar verileceği sonucu çıktı.

yedşi

Amaç ileriye yönelik yatırımlar olunca dernek yönetiminin azimle ve şevkle hazırladığı bu projenin son toplantıda hayır oylarının varlığı gönlünüzdeki çalışma azmini bir nebze olsun sizleri geriye adım attırmasın? Derneğimiz kuruluşundan buyana çok zorluklar yaşadı .çeşitli çalışmalar neticesinde başarılı ve başarılı olmayan  dönemler yaşadı,ama buraya kadar getirilen dernek çalışmaları sonucunda halka hizmet noktasında meyve vermeye başladığını gördük.

sekiz

Bu vesileyle genç ve gönülde hizmete talip olan yöneticilerin içindeki Mercimek halkına hizmet aşkını  ve çalışmalarını desteklemek gerektiğini düşünerek,köyümüze olsun Köyümüz insanına olsun İstanbul’daki üyelerimize olsun yaralı olan tüm yapılacak hizmetlerde  üyelerinden ve halkında destek olmadığı sürece başarı beklememek lazım, Kaldı ki bu güne kadar görevde olan tüm dernek yöneticilerimiz başarısız olduğunu kimse söyleyemez..

dokuz

 Bu manada Köyümüze çok gerekli olan bir projeyi halkımıza kazandırmak isteyen Dernek yönetimimizi ve Muhtarlık ihtiyar heyetimizin bu çalışmalarının hayata geçirilmesi konusunda geri adım atılmamasın isteyenlerdenim!  İstanbul gibi büyük metropol şehirde bir araya gelmenin zorluklarını yaşan insanlarımızda olduğunu düşünerek ilk yapılan toplantıda gizli oylamaya sunulması ve yapılan oylamadan hayır oyunun çıkmasını normal karşılamak lazım. Tekrar yönetim kurulu olarak toplanarak ve geniş kapsamlı bir katılım neticesinde karara varması dileklerimle güzel olan tüm hizmetin yanında olmamız gerektiğini düşünerek Derneğimizin genç ve dinamik gönül erlerinin her zaman desteklenmesi gerekir.

 

Ali Osman Kaymak

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Mercimek Köyü Derneği Halk Evi Yapımı Kararını Erteledi..” için 1 yorum