logo

reklam

MHP Lideri BAHÇELİ Amasya’ya Geliyor

Yaklaşan Genel Seçimler öncesi Amasya'da esmeye başlayan Milliyetçi rüzgara bir destek de Dr.Devlet Bahçeli'den geliyor.Yaklaşan Genel Seçimler öncesi Amasya’da esmeye başlayan Milliyetçi rüzgara bir destek de Dr.Devlet Bahçeli’den geliyor.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye genelinde başlattığı ”Bizimle Ol Türkiye” sloganı Amasya’da da yerini buldu. Amasya akın akın MHP saflarına geçmeye başladı. Aday tespitinde halkın taleplerine ”EVET” diyen MHP, 7 Haziran’da sandıktan da Halktan ”EVET” beklemenin keyfini sürüyor.
MHP Amasya bu dönem halkın büyük teveccühüne mazhar olan Mehmet SARI ile seçime girmesi, var olan oy potansiyelini katlaması demek oluyor. İş ve gönül adamı Mehmet SARI, zaten siyaset olmadığı alanlarda bile siyaseten ve toplumsal bir sivil toplum kuruluşu gibi hareket eden bir işadamı. İş yeri meclisi aratmayacak, hemşehri ve eşdost arz-talep görüşmelerine sahne oluyordu. Memleketten gelen gençlerin ilk uğrak yeri. Ayrıca iş konusunda Mehmet abileriyle istişare merkezi gibi. Çeşitli atama ve nakillerde olsun, maddi manevi desteklerde olsun kimseyi geri çevirmeyen bir gönül adamı.
İşte bu gönül adamı,aslında siyasi bir vekil gibi, siyasi olmayan yollarla zaten hemşehrilerine hizmet veriyordu. Bundan böyle her iki gücü birleştirip hemşehrilerine daha fazla zaman ve imkan sağlama amacında.
MHP Lideri Dr. Devlet BAHÇELİ bu durumu görmüş olacak ki, Amasya’da bir miting kararı aldı.
13 Mayıs Çarşamba günü saat:14:00’da ANIT MEYDAN’da Bozkurtları Yeşilırmağın akışı ile Yıldızdoğan’ın o güzel türküleriyle ”Yeşilırmağın Akışına Ölürüm Amasya”diyecek….
MHP Amasya Milletvekili Adayı Mehmet SARI‘da hemşehrilerine bir çağrı da bulunarak, ”Biz İstanbul’dan memleketimize sahiplenmeye ve destek olmaya hizmet etmeye yola çıktık… İmkanlarımızın fazlasını kullanıp, sizlerin taleplerine cevap vermeye gayret göstereceğim. Ben de sizlerden evladınıza sahip çıkmanızı istirham ediyorum” diyerek, 13 Mayıs’ta parti ayırmaksızın tüm Amasyalı’ları Yeşilırmağın bu eşsiz Marka Kenti’ne sahip çıkmaya çağırıyorum, dedi.

Ali Osman Kaymak

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

MHP Lideri BAHÇELİ Amasya’ya Geliyor” için 1 yorum

  1. Banu diyor ki:

    Başkanım, yolunuz ae7ık olsun. Duamız sinidlezir. 1980 lerden beri gf6nfcl verdiğimiz, canla başla e7alıştığımız partimize, ocaklarımıza son 3-4 yıldır gitmiyor, gitsek bile şevksiz heyecansız bakıp geliyoruz. Vallahi sizin bu hareketinizle bir şevk ve heyecan duymaya başladık, inşallah o eski dinamik gfcnlerimize df6neriz. Allah yardımcınız olsun.