logo

reklam

Amasya’da Siyasetin Gönül Köprüleri..İki Adayın Rüzgarı Ne Tarafa Esiyor..

Amasya da  siyaset kazan kaynıyor.Mehmet Sarımı, HasanAli Cesur'muAmasya da siyaset kazan kaynıyor.Mehmet Sarımı, HasanAli Cesur’mu
Amasya’da bir rüzgar almış kara yel gibi MHP’ye esiyor gözüküyor. Bunun sebebi gayet açık olmalı, yıllardır Amasya’ya ve Amasyalılara hizmet anlamında  MHP ‘li belediyelerin çok çalışması olabilir mi? İkincisi , Amasya’daki  yerel yönetimlerin son dönemlerde hizmet noktasındaki eksikleri olabiliri mi? Yine siyasi çalışmalarda iktidar partisi vekillerimizin ve bürokratların  Amasya’ya sahip çıkmaması olabilir mi? Ve yine 7. Haziran seçimlerinde AK Partinin aday seçimlerindeki tercihleri olabilir mi?
Ben bu yazımı hazırlarken objektif ,tarafsızca fikirlerimi beyan etmek istiyorum.
İlk ayıracağım paragrafımda Ak Partinin Amasya Adayları terciğindeki yanlış seçim…
Adaylar konusunda bazı gözlemlerimde Hasan Ali Cesur,İstanbul’da ikamet ediyor  SUÇMU ?  İşi, gücü,ailesi, hayatı nerede huzurluysa orada yaşamak  Amasyalı Olmadığı anlamına gelemez değil
3 .dönemdir  benim ve bir çok Amasyalının çok iyi tanıdığı Hasan Ali Cesur  sonuna kadar Öz Amasyalılığı’ndan taviz vermez,ve onurlu mücadelesine devam eder..
İstanbul’da yaşayan insanlarımızın ve memleketi olan Amasya insanının çok iyi tanıdığı  Amasya sevdalısı her fırsatında Amasya’ya yatırımlar peşinde olan,ve kendisinden öğrendiğim çok önemli projelerinin sumen altında olduğunu biliyorum,Amasya için hizmet aşkıyla yanıp tutuştuğunda bilmeyen insanımız yoktur. Bu vesileyle  15 yıldır Amasya için hizmete talip olan Hasan Ali Cesur siyasi aracını mı yanlış seçiyor? yoksa bizim bilmediğimiz manevralarmı dönüyor ortada onu anlayamadık.
Amasya Halkının tercihini göz ardı ederek her seçimlerde geri planda hizmet yolu açan Ak Parti genel merkezi halkın iradesini hiçe sayarak yine  3. Sıradan aday göstermesi  hayal kırıklığı olarak Amasya tarihine geçti. Geçen genel seçimlerde Hasan Ali Cesur’un 3.cü sıradan aday olmasına rağmen saygın kişiliğiyle onur mücadelesi verirken, Amasya da iki vekil çıkarırken MHP yi vekilsiz bıraktığını Amasya da bilmeyen yok. Öz Amasyalılar artık Amasya da siyaseten  hizmet yasağı almışçasına cezalandırılıyor. Hasan Ali Cesur  yine hiç çalışma ve hizmet azminden bir şey kaybetmeden devam ediyor,  takdir edilecek davranış ama halkın istediği yerde ve noktada olmaması bizleri üzdüğü kadar sanırım kendisini de yaralamıştır. İşte bu noktada halkın tepkilerinin kulaktan kulağa yarılması Rüzgarı MHP ye estiriyor görüntüsü var Amasya da.
Rüzgarın esintisinin diğer bir sebepleri nelerdir?
Aynı durumda olan ve Amasyalıların çok sevdiği ve İstanbul da ikamet eden yıllardır Amasyalıların içinden hiç çıkmayan İş yoğunluna aldırış etmeden yılın yarısını Amasya insanıyla geçiren yine İstanbul’daki iş yerlerinde ağırlamadığı Amasyalı kalmayan sevdası kalbi sadece Amasya için atan öz Amasyalı Mehmet Sarı , 15 yıldır fikirlerinden ve Partisinden ödün vermeden her seçimlerde aday adayı olarak düşüncesini ve fikirlerini taşıyan, MHP den Amasya ya hizmet için aday adayı olan ve her seçimde sıralamada geri kalan Mehmet Sarı usanmadan bıkmadan  tekrar adaylığını açıkladı.
Neticede geç de Kamuoyu ve halkın sesine kulak veren ve 1.sıra aday gösteren MHP genel merkezsini tebrik etmek lazım,, İşte Rüzgarı arkasına alan Mehmet Sarı bu seçimlerde Amasyalıyı Ankara da temsil etmesine çok yakın görünüyor. Amasya ya hizmet aşkıyla  yıllardır görev bekleyen Mehmet Sarı Bizimle yürü Amasya sloganıyla köy köy,ilçe ,ilçe gezerek basmadığı ve ulaşamadığı mezra kalmadan çalışmalarının karşılığını alacağı  aşikar. Bizlerde Amasya için gönül seferberliğine soyunan Mehmet Sarı’yı ve Hasan Ali Cesur’u bu kutsal yolda alnının akılarıyla Mecliste bizleri temsil edeceklerinden  emin bir şekilde desteklerimizi veriyoruz.
Ali Osman Kaymak
Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ