logo

reklam

Amasya’nın Futbolda Şampiyonu Devre…

Amasya dernekler arası geleneksel futbol turnuvasında kupa sahibini buldu.

ŞAMPİYON  DEVRE...

ŞAMPİYON DEVRE…

Bu gün oynanan final maçın Amasya ili Taşova ilçesine bağlı iki köy dernek takımın final mücadelesini Devre köyü ,Esençayı 3.0 yenerek bu senenin kupasını Kartal bayırına götürdü.

Amasya dernekler arası futbol turnuvasının bu sene kupayı Kağıthane belediye başkanı Fazlı Kılıç'ın elinden Devre Köyü Aldı

Amasya dernekler arası futbol turnuvasının bu sene kupayı Kağıthane belediye başkanı Fazlı Kılıç’ın elinden Devre Köyü Aldı

Kağıthane Şoförler odası Başkanı Kemal Sarı  final maçında

Kağıthane Şoförler odası Başkanı Kemal Sarı final maçında

15 Mayıs Pazar günü İstanbul Kağıthane Belediyesinin Amasya il dernek futbol turnuvasına tesis ettiği Örnek mahallesi M. Akif Ersoy Spor tesislerinde 1.5 ay süren turnuvanın finali çok güzel görüntülere sahne oldu.
Turnuvaya ilginin az olmasına rağmen 15 takımın mücadele ettiği kıyasıya geçen maçlar sonunda Şampiyon Devre köyü oldu.

Devre köyü şampiyonluk maçına  Taşdef  başarılar diler pankartıylahaya çıktı

Devre köyü şampiyonluk maçına Taşdef başarılar diler pankartıylahaya çıktı

İkinci Esençay,3. Damudere ve en centilmen takım Çetmi olarak turnuva sona erdi..
Saat 13.00 da başlayan turnuvanın kapanış etkinliğinde Adef Başkanı Saim Diken,Asiad Başkanı Nizamettin Kaya,Kağıthane belediye başkanı Fazlı Kılıç,Amasya’nın sevilen siması İş adamı Hasan ALi Cesur,Kağıthane Şoförler odası Başkanı Amasyalı hemşehrimiz Sarıoğlu nakliyat firması sahibi Kemal Sarı,ve çok sayıda Amasya dernek başkanları yöneticileri ve Amasyalılar katılarak şampiyonluk maçındaki o güzel atmosferi yaşadılar.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Amasya İl derneğinin geleneksel olarak her yıl yaptığı futbol turnuvası bu sene dostluk ve centilmenlik açısından amacına ulaştı.
Bu güzel organizasyon Amasyalıları bir arada olmalarını sağlayan , yakınlaştırmak ve kaynaştırmak açısından tüm dernek başkanları ve Amasyalı dernek üyelerinin kaynaşmasına, tanışmasına vesile olmaya deva ederken bu günki final maçında şenlik ve piknik havasında halaylarla simsimlerle davul zurnalı eğlencelerle geçen ortamda bulunamayanlar sanırım yanıldılar ve pişman oldular,,,

Kartal bayırının gençleri seyircisiyle kucaklaşıyor

Kartal bayırının gençleri seyircisiyle kucaklaşıyor

Bu turnuvada emeği geçen işinden, ailesinden ve zamanından fedakarlık yapan yöneticilere, Amasya il dernek başkanı Aslan Sarıkaya ve yönetimine her yıl Amasyalılara Spor tesisini gönülden veren Kağıthane belediye başkanı Fazlı kılıç’a bu turnuvanın ilk organizasyonlarından geçmiş dönem başkanlarımızdan Gül Ahmet Emir,Birol Gegin, Burhan Ak,Ahmet Ergül ,Ömer Zengin, turnuvada komitede görev alan başta Başkan İlyas Kavlak,ve Özellikle her turnuvanın emekçileri Hüseyin Bahar,Erdi Yılmaz’a ,Amasya il dernek yöneticilerinden ve geçen yılın komite başkanı Duran Kaplan ve her yıl komitede abeylik yaban Geçmiş dönem il başkanlarımızdan Ahmet Ergül’e Amasya’mızın tüm haberlerini sizlere aktaran ve gözü kulağı olan Basınımız www.amasyanın sesi Ali Osman Kaymak ve amasyahaber Salih Turgut’a bu güzellikleri yaşattıkları için Amasyalılar adına yürekten teşekkürler.

işte şampiyon devre

işte şampiyon devre

.
Ayrıca Turnuvaya katılan tüm takım oyuncularına ve desteklerini esirgemeyen Amasya sevdalılarına teşekkürler.

Şampiyonluğu halaylarla  davul zurnayla kutladılar

Şampiyonluğu halaylarla davul zurnayla kutladılar

 
Amasya’nın İki güzide takımlarından Dere köy geçmiş dönemlerindeki ürkekliğini üzerinden atarak iyi ekip çalışmasıyla iyi bir iğme kazanan futbol takımı bu sene izleyicilere güzel futbol izlemeye değer futboluyla çok çalışarak kupayı Kartal bayırı yaylasına götürdüler.

Devre köyü şampiyon olmadan önce  hazırladıkları ikram Amasya çöreği Dolmalar, tatlılar,ve meyve sularıyla  turnuva sonunda  seyircileri ve misafirleri doyurdu.

Devre köyü şampiyon olmadan önce hazırladıkları ikram Amasya çöreği Dolmalar, tatlılar,ve meyve sularıyla turnuva sonunda seyircileri ve misafirleri doyurdu.

Kupa Devrenin

Kupa Devrenin

 
Tebrikler Devre ,teşekkürler Esençay.
Haber Ali Osman Kaymak
Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ