logo

reklam

İstanbul Ramazan Gecelerinde Amasyalılar Bağcılar Meydanında Buluşuyor..

_SAM1243

Ramazan dolayısıyla İstanbul ilçelerindeki Ramazan etkinlikleri devam ederken Amasya il derneğinin Bağcılar meydanındaki Amasya tanıtım standı Amasyalıların uğrak yeri olmaya devam ediyor.

_SAM1244

Bağcılar belediyesinin Ramazan dolayısıyla  Bağcılar meydanında Ramazan etkinlikleri çerçevesinde çok sayıda  İl’in  kültürünü ve geleneklerini tanıtım amaçlı stantlar kurulmasını sağlayarak  Memleketlerinin tanıtmasını,İnsanların kaynaşmasını,eğlenmesini sağlıyorlar.

_SAM1241

Bağcılar meydanındaki Ramazan etkinleri devam ederken Amasya il derneğine ayrılan yer de  Amasyalılar  gönüllerince Semaver çayı içerek hasbi al ediyorlar ve eğleniyorlar.

Amasya standı akşamları  Amasya’nın simgesi olan dev semaver de yapılan çaylar eşliğinde yapılan muhabbetlere doyum olmuyor, Amasya İl dernek başkanı Aslan Sarıkaya ve yönetim kurulu üyeleri her akşam ziyarete gelen misafirleri karşılayarak ikramlarda bulunuyorlar.

_SAM1238

Bu anlamda Kağıthane belediye başkanı Fazlı kılıç’ın Amasya insanına yakınlığı ve sevgisi  dolayısıyla Sportif etkinliklerde Amasyalılara yaptığı hizmetleri vardır. Ramazan etkinleri dolaysıyla bu sene İllere ayrılan stantlar kaldırılmış ve insanların eğlenmesini yönünde başka etkinlere yer verirken Amasya’nın dev semaverin kaynatılmasını sağlamıştır.

_SAM1235

Amasyalıların da yakından tanıdığı  Bunyamin Gedik  Dev Semaveri kaynatarak tüm insanların semaver çayı içmesine vesile oluyor.

_SAM1249

 

Ali Osman Kaymak

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ