logo

reklam

Mehmet Sarı Coşkusu Devam Ediyor..

Amasya MHP Millet vekili adayı Mehmet Sarı’yı destek  için oluşturulan gönüllüler platformu adı altında toplanan Amasyalılar GÜRBETDEN SELAM OLSUN SILAYA DESTEK İÇİN GELDİK MEHMET SARIYA….Sloganıyla  Amasya ya hareket eden gönüllüler platformuyla Amasya’nın sesi  ve www.mercimekkoyu.com sitemiz olarak bizde destek verdik ve yola çıktık.

 

Neden Mehmet Sarı?

Amasya da geçmiş dönemlerde hizmete talip olan MHP belediye başkanlarının  Amasyalın desteğiyle iki dönem hizmet için göreve geldiklerinde  çalışmalarıyla halkın gönlüne taht kuran belediye başkanları Av Ahmet Çekin ve Hüseyin Baş dönemleri Amasya ye yeşil Amasya yaparak güzelleştiren kültür değerlerimize sahip çıkan,sporda  tüm dallarındaki takımlara verdikleri destekleriyle  Amasya’nın adından genelde söz ettiren hizmetler yapmışlardır.

Ancak bundan sonra halk hiçbir zaman MHP li  Hizmet Erlerine  görev vermedi.

Şimdi tam sırası diyerek  Amasya’nın ve Amasyalıların yüzünü güldürmeye geliyorum diyen yıllardır aday adaylığı için iki kere baş vuran Mehmet Sarı Kısmet bu seneki seçimler diyerek tekrar aday adayı oldu ve MHP genel  başkanı Devlet Bahçeli  Amasyalıların sesine kulak verdi.  Amasyalıların ve  sevdası olduğu Amasya ya millet vekili adayı olarak  MEHMET SARI’YI çıkardı.

Amasyalılar için büyük bir şans… sıra  Amasyalılarda..

Evet değerli Amasyalılar bu vesileyle  Amasya  siyasi partilerin seçim çalışmalarını yerinde görmek ve izlenimlerimizi sizlere yansıtmak istedik.

 

İlk Siyasi parti MHP Adayları oldu.

İstanbul’da yaşayan  Amasyalılardan oluşan siyasi parti düşüncelerini bir kenara bırakarak Mehmet Sarıya Destek platformu olarak toplanan gönüllülerle Amasya yollarındaydık.

Amasya’da Milliyetçi hareket partisi  adayları Mehmet Sarı,Sadık Aslan,Turan Gündoğa’nın  çalışmalarını yerinde takip ettik.İlk sıradan aday olan  Amasya’nın öz evladı  olan ve Amasya sevdalısı,gönül adamı, Ankara’da Amasyalıların sesi, gözü ,kulağı olmak için hizmete talip oldu. Gördüğümüz kadarıyla iki gün  Mehmet Sarı’nın seçim çalışmalarını yakından takip ederken  beraber ilçelere,köylere , halkla kucaklaşmalarını,sıcak karşılamaları ilgiyi alakayı gördük.

Mehmet Sarı halkla kucaklaşırken sizlerin desteğiyle öz evladınız olarak  hizmet için varım derken neler yapacaklarını halka anlattı.

Sarı..her gittiği yerde konuşmasında  değişmeyeceğim..  diyerek özellikle analarıma, bacılarıma sesleniyorum  ben bu topraklarda  doğdum bu topraklarda büyüdüm sizinle Bamya topladım,ekin biçtim,tütün kırdım, tarla suladım, buralarda sizin kucağınızda yetiştim, siz evladınıza sahip çıkacak mısınız derken, Şehzadelerin gönderdiği  ve sizlerin oyunu çalıp tekrar arkalarına bakmadan geri giden vekillere mi sahip çıkacaksınız bana mı dedi.

Her gittiği yerde konuşmalarında,eğer bana Cenabı Allah sizlere hizmet etmeyi ve vekillik görevini verirse her ayın on beş gününü sizinle geçirmeye,ve aldığım vekillik maaşını fakire ,fukaraya, okuyamayan öğrencilere,  harcayacağımı Noter huzurunda  imzalayacağım dedi.

Değerli hemşerilerim soruyorum sizlere AKP ‘nin adayları Gadadu’nun ,Mercimek’ğin,Sonusa’nın, Karsan’ın, Sarayözü’nün, Çetmi’nin adını biliyorlar mı  diyerek söz veriyorum sizlere öz evladınızı yollayın Ankara ya   Amasya’mızın geri kalmışlığına mahkum edilmiş,hiç yüzü gülmeye saf ve temiz insanımza,Taşovamıza,Göynüceğimize,Hamamözüne,suluovaya,Gümüşhacıköye,Merzifonumuza  etnik ayrım yapmadan ilçe ayrımı yapmadan ,düşünce farkı gözetmeden  elimden gelen ne varsa sizler için çalışacağımın sözünü veriyorum dedi.

Ve çok iddialı bir sözde verdi,

Bana dört yıllık hizmet  etme görevini verin kırk yıl adımdan söz ettireceğim dedi.

Mehmet sarı her gittiği yerde ilgiyle karşılanırken halk öz evladına  sahip çıkacağının sinyallerini veriyor.

 

En çok vurguladığı  dört maddeyi şöyle sıralıyor Mehmet Sarı..

Mehmet sarı  konuşmalarında çok hassas olduğu dört konuya değinirken 1. Ezan Susmayacağına 2.Bayrak inmeyeceğine ,3.Vatan bölünmeyeceğine ,4.Teröristlerle müzakere etmeyeceğine söz veriyorum dedi.

Ve gittiği her yerde halkın ilgisiyle ,sevgisiyle karşılaşan Mehmet Sarı çok memnun gözükürken  Millet vekili olacağına kesin gözüyle bakıyor.

Son olarak diyor ki Mehmet sarı Öz evladınız olarak yola çıktım sizlerde benimle yürümeye varmısınız diyor ve herkes varı diye  desteklerini veriyor.

Bizde Amasya’nın sesi sitemiz olarak  Mehmet sarı ve kazanan tüm vekiller Amasya için ve ülkemiz için hayırlı olur.

Ali Osman Kaymak

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ