logo

reklam

Mercimek Derneğimiz Hayırlı İşlere İmza Atmaya Devam Ediyor..

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Dernek yönetimlerimizin çabalarıyla  Bağcılar Fatih mahallesinde dernek yerini kazandıran dernek yönetimi, Hakkın Rahmetine kavuşan köyümüzün gönül adamlarından Hayrettin Aydın için ölümünün kırkıncı gününde dernek merkezinde okutulan mevliti şerif programında köylülerimiz arasında samimi birliktelik oluşturduğu köylülerimiz tarafından taktirle karşılandı.

Yeni yönetime gelen Akif Gülal  başkanlığında geldiği günden beri derneğimizde ve Köylülerimiz arasında hareketlenmeler oluyor.

Dernekçilik de güven çok önemli bizim köylülerimiz  Amasya ve çevresindeki dernekler arsındaki farklılığı zaten  biliniyordu.

Sosyal faaliyetlerde ,etkinliklerde Mercimek köyü derneğinin ve üyelerinin katılımlarıyla güzelliklere güzellik katan bir dernek görünümündeydi. Dernek merkezini kazandıran gönül insanlarıyla birlikte tek yürek olan derneğimiz artık köyümüze ve köylülerimize faydalı işler yapmaya başladı.

Son olarak Köyümüzün dar gelirli ve çocuklarını üniversite okutmakta zorlanan ailelerin öğrencilerine burs vermeye başlaması,Köyümüzdeki yetersiz olan köy külliyesinin projesi, Mesire ve piknik alanının projelerinin faaliyete geçirilmesi konusundaki çalışmaları ve köylülerimizin destek vermesi gibi,gençlik kollarının kurulması ve gençlerimizin kaynaşması projeleri,Askere giden gençlerimize Asker eğlencesi gibi etkinliklerin yapılamazı,kadın kollarının kurulması çalışmaları derneğimize güvenin tam olmasın göstergesidir.  

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Pazar günü akşam köy derneğimizdeki merhum Hayrettin Aydın için ilk defa derneğimizde mevlidi şerif okutulması ve köylülerimizin ilgisi ve derneğe güveninin olmasıdır. Mekan konusunda mevlit, nişan,sünnet,vs toplantılar için dernek merkezimizin kullanılması birlikteliği ve kaynaşmayı daha güçlendireceği gibi bu gibi etkinliklerde buluşmamızı sağlaması  akrabalık bağlarını güçlendirmesini sağlar.

Bu vesileyle üye olmayan halkımızın güvenini kazanan derneğimize üye olmayan köylülerimizin üyelik işlemlerini başlattıklarını gördük üye olalım hizmetten yararlanalım .. 

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Dernekçiliği önemini kavrayan Mercimek halkı artık köyümüzde ve başka illerde yaşayan köylülerimizin küs ve kinci tavırlardan uzak olmaları ve tek yürek olmaları konusunda siyasi düşünce ,veya muhtarlık seçimlerinde köy halkımızın hepsinin bir şekilde akraba olduklarını düşünerek artık dargınlıkların bitmesi çabalarını da  derneğimizden bekliyoruz.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

 

Bu vesileyle Derneğimizin hizmetlerinin devamı dileklerimizle  şu ana kadar hizmet etmiş gönülden yöneticilerimize ve şu anki görevlerinde bulunan dernek yöneticilerimize köylülerimiz adına yürekten teşekkürler..  

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

 

Ali Osman Kaymak

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ