logo

reklam

Mercimek Köyü Halk Evi Konağının Temeli Atıldı…

mercimem 1.3Amasya Taşova İlçemize bağlı Mercimek köyü dernek başkanlığı ve Köy Muhtarlığı tarafından Projelendirilen Köy konağı temeli bu gün Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin,Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz,Samsun DSİ 7. Bölge müdürü Ahmet Kanık,İl jandarma Alay komutanı Jan.kd.Albay Ünsal Ağaoğlu Taşova Belediye başkanı Bayram Öztürk,İstanbul Amasya il dernek başkan yardımcısı Can Efe Av Bayiliği yapan Mehmet Parlak, Ak parti ilçe başkanı Tekin Sobacı,Taşova Müftüsü  ve çok sayıda Mercimek Halkının katılımıyla Mercimek köyünde atıldı.

mercimek 1.2

Mercimek Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı  Akif Gülal ve Köy Muhtarı Mehmet Özyurt birer selamlama konuşması yaptılar. Gülal ve Özyurt  Mecimek Köyü halkı ile birlikte toplam 700 metre kare  alana  280 metrekarelik 3 katlı çok amaçlı köy konağı yaptırmak için çalışmalarımız neticesinde sizlerinde desteğiyle yapımına çok değerli misafirlerimizin katılımıyla ilk harcımızı attık Köyümüze hayırlı olsun dediler.mercimek 1

Daha sonra kurban kesilerek dualarla temeli atılan Mercimek halk evi konağı hayırlı olsun diyerek bir konuşma tapan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin Şöyle devam etti. “Ferdi yaşayan, ferdi düşünen, ferdi hareket eden bir millet değiliz. Bizler millet olarak doğup büyüdüğümüz topraklara çok bağlı ve sadığız. İşte bu  mekanın da yapılması bu düşünceden ortaya çıkmıştır.

mercimek 2

 Mercimek köyünden gerek İstanbul’a, gerek diğer şehirlere  ve ülkemizin değişik yörelerine çok göç eden Mercimek köyü halkımız var, ama bu güzel köyden bağını koparmamışlar . Bu konak önemli hizmetlere inşallah sebebiyet verecektir.

mercimek 3

 Mercimek Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek başkanımız İstanbul’daki  Mercimek köylüleri ile  birliktelik sağlamış, önemli maddi katkılar oluşturmuştur. İnşallah bizler de Valilik  ve Kaymakamlık olarak  gerekli desteği verip bu güzel mekanın en kısa sürede bitirilip, güzel faaliyetlerle Mercimek köyünde yaşayan vatandaşlarımıza  güzel hizmetleri sunabilmek için katkı sağlayacağız. “dedi.

mercimek4

Temel atıldıktan sonra misafirlere ve köy halkını yemek ikramı yapılarak Mercimek halkının soluk yüzünde gülücükler vardı.

Mercimek köyü sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğinin İstanbul’daki Çalışmalarının meyvelerini köy halkına hizmet vererek alan Mercimekliler şimdide köyün eksiklerinden halk evi konağına kavuşmanın sevincini yaşadılar.

mercimek 5

Dernekler dayanışmanın ve yardımlaşmanın yanı sıra birlikteliği ve tek yürek olmanın unsurlarından olup dedikodu ve fitneden uzak yaşamanın de tek aracıdır.yapılan etkinliklerin yanı sıra sportif faaliyetlerin de birlik ve beraberliklere kucak açan bir kurumdur.

mercimek 6

Mercimek köyü derneğinin İstanbul’daki faaliyetlere en başarılı dernek olma yolunda birinci sırada yer alıyor,dernek yönetimi ve başkanların fedakarca çalışmaları Mercimek köyünün de yarasına merhem oluyor.Mercimek halkının tek yapacağı şeyin dernek yönetimine ve Muhtar heyetine desteklerini esirgememesidir.

mercimek 7mercimek 8mercimek 9mercimek 10mercimek 12

 

Ali Osman Kaymak

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ