logo

reklam

Mercimek Köyü Halk Evine Ve Mesire Alanına Kavuşuyor.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Amasya Taşova İlçemize Bağlı Mercimek Köyünün İstanbul’da bulunan kuruluşundan bu yana çok sayıda Mercimek köylümüzün başkanlığıyla ve yönetimiyle sadece halkına hizmete yönelik çalışmalarıyla  ve bu dönem yine Başkanlığını Mehmet Akif Gülal’ın yaptığı başarılı çalışmalarıyla  Halkın güvenini kazanan Mercimek köyü derneği yeni bir hayırlı ve yararlı projeleriyle Mercimek köyüne yöneldi.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Mercimek köyünün eksiklerinden olan halk evi projesini Mercimek köyünde yaşayan köylülerine sunan Dernek yönetimi Köy halkından destek buldu.

İkinci projenin ise Mercimek köyünün yazları tatil için gelen halkı için huzurlu ve nezih bir ortamda tatilini geçire bileceği mesire alanı(piknik yeri) ve yeri uygunluk açısından en güzel yerimiz olan Kara oğlağın tepesine sadece köylülerin değil tüm Amasyalı tatilcilerin de kullana bileceği geniş kapsamlı Aile kameliya larıyla Amasya’nın simgesi haline gelen Semaver  çayı hizmetiyle de tüm halka açık olacak bir projeyi de Mercimek halkından destek buldu.

Bu manada Çalışmalara başlayan Dernek yönetimi  Köy Muhtarı ve heyetiyle mutabık kalınarak hizmete yönelik projeler hayata geçiricek.

Dernek yönetimi başkan Akif Gülal yönetim kurulu üyesi Kemal Püsür,Celal Kavak,Hami Bican ve basın olarak sitemiz editörü,ve amasyanınsesi.sitesi olarakben Ali Osman Kaymak beraber Mercimek köyünü ziyaret ederek  Köylülerini bir araya toplayarak istişare toplantılarını yaptı. Toplantının içeriği  konusunda halkın desteğini alan  Dernek yönetimi 26 Kasım Pazar günü yapacağı İstanbul’daki üyeleriyle geniş kapsamlı istişarenin ardından Halk evini temelinin atılmasına geçilecek.

Halk evi projesinin mekanı Köy Camii’nin önünde bulunan ve Mercimek köyünün değerli şahsiyetlerinden Ali Akgün’nün tapulu arsasını Köyü namına  bağışlaması ve halk evi için çok uygun bir yer olarak görülmesi nedeniyle  bu arsaya yapılmasına karar verildi.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Eski halk evi binamızın yıkılıp yeri Köy meydanı olarak şekillenmesine karar verildi. Halk evinin 250 mt kare üzerinde kurulması ve 4. Katlı olması planlandı.

İçerisinde Camii Şadırvanı, umumi tuvalet, misafir hane,Köy Muhtarlığı,Köy derneği ,Sağlık Ocağı,Çeşitli etkinliklerde kullanıla bilecek iki kat salon, Ramazan İftarı, Düğün ve mevlit yemekleri cenaze taziye yeri olarak da kullana bilecek bir projenin Mercimek halkına kazandırılacaktır.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

 

Dernek yönetimi ve üyelerin ,köylülerin katılacağı Kahvaltılı toplantı Ümraniye de olacaktır.

Bu çalışmaların  başarıya ulaşması için Derneğin daveti üzerine geniş kapsamlı İstanbul Anadolu yakası Mercimek dernek üyeleri ve Mercimek halkıyla buluşması olacaktır.

6.Aralık Pazar günü Armağan evler  Mahallesi İski yani Hz Ali Cami  toplantı salonunda  kahvaltılı bir toplantı yapılacaktır . Tüm Anadolu yakası üyeleri ve halkı davetlidir.

irtibat tel:Mustafa Gürkan.05304636605

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

 

Ali Osman Kaymak

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ