logo

reklam

MERCİMEKLİLER MÜJDE HALK EVİ TEMELİ ATILIYOR..

Amasya Taşova ilçesine bağlı Mercimek köyü derneği İstanbul Bağcılar da bulunan dernek merkezinde geniş kapsamlı istişare toplantısını yaptı.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Toplantının Başında Köyümüz imamlarından Ali İhsan Kaymak’ın Şehitlerimizin ve tüm gelmiş geçmiş hakka yürümüş şahsiyetlerimizin ruhuna Kur’anı Kerim okuyarak Toplantıya başlandı.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Mercimek köyü dernek yönetimi ve Mercimek köyü muhtar ve ihtiyar heyetiyle birlikte hareket ederek Mercimek köyüne Halk evi binası kazandırmasına karar verildi.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Çok geniş kapsamlı toplantının amacı Halk evi binasının mimari çizimi sunumu yapılarak halka tanıtıldı.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Halkın ve üyelerin desteğiyle Halk evi binasının yapımına Mart ayında başlanmasına,bina harcamaları dolayısıyla köylülerine ve üyelerine 300 tl binada desteği ödemelerine karar verilirken 300 tl ödemenin 6 ay içinde taksitlerde ödeme kolaylığı sağlandı.
Halk evi tasarımı

Halk evi tasarımı

Bu aşamada Mercimek köyünde ve çeşitli illerde yaşayan toplam 600 hane üzerinde yapılan hesaplamalarda üyelerin ve üye olmayan halkın ödeme yapması kararına varıldı.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Bu halk evi yapımında benimde katkım olsun diyen tüm mercimeklilerin maddi manevi desteğiyle biz bu yola çıktık diyen Mercimek köyü dernek başkanı M. Akif Gülal yönetimimizle ve köy muhtar heyeti birlikteliğiyle attığımız bu adımlarda bizlere destek konusun hiç bir zaman geri kalmayan köylülerimize geçmiş yönetimlerimiz adına hepinize yürekten teşekkür ederiz dedi.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Köyümüze yapılacak olan bu halk evinin ne gereği vardı diyen hemşehrilerim ,köyümüz git gide kasaba halini alması ve kalabalık olma yolunda çok hızlı ilerlemesi halk evinin eksikliğini gözler önüne serdi.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Kaldıki çeşitli illerde yaşan Mercimeklilerin köye yaptıkları konut yatırımları hızla devam ederken Halk evinin yapına karşı bası seslerin yükselmesi, bizleri bu çalışmalarımızdan vaz geçirmedi,azimle be çok istekle bu eksiği giderme konusun verdiğimiz çabalar sonucunda Mart ayında temelimizi atacağız.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Üç karton sigara parası karşılığı yapılacak desteğinizi esirgemeyeceğinizi biliyorum bu vesileyle resimdeki mimarı çizim de sizlere sunduğumuz bu proje Mercimek köyümüze kazandıracağız dedi.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Şimdiden maddi ve manevi desteğinizi arkamızda hissetemeye başladık bu halk evi köyümüze ve halkımıza hayırlı olsun dedi. Geniş katılımlı toplantının ve alınan kararın Köyümüze hayırlar getirmesi dileklerimle yönetim kurulumuz adına hepinizi kucaklıyorum dedi.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Daha sonra dernek yöneticilerinden Hami Bican’nın ve Kemal Püsür’ün projenin mimari çizimi hakkındaki sunumu yapıldı,ve halkın görüş ve önerilerini onursal efsanevi başkanlardan Ahmet Öztürk cevaplayarak program sona erdi.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Mercimek köyü dernek yönetimi etkinlikler konusunda her zaman  göz kamaştırması Amasya halkı tarafından taktirle karşılanıyor.Cumartesi ve pazar günleri dernek merkezi her zaman hareketli günler geçirmeye devam ediyor,Mevlit ve nişan merasimlerinin yanında Mercimek halkının derneğine ilgisi her daim devam ediyor.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Bu gün Mercimek köyü derneğimize gittiğim saatler Mercimek köyü Kadın kolları kurulması çabalarını gördüm, 6. Mart Pazar günü geniş kapsamlı kadınlar toplantısı yapılması karasına varıldı. Toplantıda yapılacak olan görüşmeler ve tartışmalar sonunda oy birliğiyle  Kadın kolları  yönetimi ve Başkanı seçileceğinden birliğin ve beraberliğin temel unsuru olan derneklerde kadınlarında yeri olduğu göstermek ve kadınlarımızın da söz sahibi olması ve halka hizmet etmesini sağlamak için  Mercimekli tüm kadınların katılması önemle rica olunur.
SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Yine derneğimizin alt katında 1977 ilk okul mezunlarının görülmeye değer kahvaltılı birlikteliğine şahit oldum,,Rahmetli Fahrettin Aydının öncülüğünde başlayan 77 liler toplantıları ve etkinlikleri devam ediyor..
Haber Ali Osman Kaymak
Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ