logo

reklam

ŞEHİTİMİZİ GÖZ YAŞLARIYLA UĞURLADIK.

şehitlerimizzzzzzzz31 Mart 2016 günü Hakkari-Yüksekova ilçesinde şehid edilen Özel Harekat polis memuru İdris Bolat (23)  için 1 Nisan 2016 Cuma günü Amasya ve ilçemize bağlı Karamuk köyünde iki ayrı resmi tören düzenlendi.

Şehidimizin cenazesi öğleden önce Amasya Üniversitesi,  Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Amasya merkez Helvacı mahallesindeki baba evine getirildi.

Mahalleli tarafından karşılanan şehid özel harekat polisi Bolat için baba evi önünde helallik alındıktan sonra şehidin naaşı cenaze aracı ile  Sultan Bayezid (İmaret)  camii avlusuna getirildi. Şehidimiz için  gerçekleştirilen resmi törene; şehidimizin ailesi ve yakınları,  ilimiz Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, ilimiz milletvekilleri M. Naci Bostancı, Haluk İpek ve Mustafa Tuncer , Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yılmaz, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay ve yoğun bir vatandaş topluluğu katıldı.

Tören alanında şehidimizin babası Osman, annesi Hatice ve kardeşleri Meryem ile Enes Bolat’ın güçlükle   ayakta durdukları  gözlendi.

Cuma namazına müteakip İl Müftüsü İsmail İpek  tarafından kıldırılan cenaze namazın ardından şehidimizin cenazesi   Karamuk  köyüne getirildi. Karamuk kabristanlığı önünde düzenlenen törene ise Ladik, Asarcık, Erbaa, Suluova ve ilçemizin değişik köylerinden 2000’in  üzerinde vatandaş katıldı. Şehid Bolat’ın cenazesi, 22 Aralık 1992 günü Diyarbakır’da vatani görevini yaparken şehid olan amcası İdris Bolat’ın 20 metre ilerisinde toprağa verildi.

Şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve milletimize baş sağlığı dileriz.

Ali Osman Kaymak

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ