logo

reklam

Turnuvanın Şampiyonu Amasya Çevre Köyleri.

A.asya çevre köyleri ikinci olan rakibi Damudere takımını kupa törenien böyle uğurladı.

A.asya çevre köyleri ikinci olan rakibi Damudere takımını kupa törenien böyle uğurladı.

Amasya il derneğinin dernekler arası futbol turnuvasının 9. ŞAMPİYONU Amasya Çevre Köyleri oldu.

Tu runuvaya desteklerinden dolayı Asiad Başkanı Nizamettin Kaya Plaketini İl dernek yönetim kurulu üyesi İlyas Kavlak'dan aldıaldı

Turunuvaya desteklerinden dolayı Asiad Başkanı Nizamettin Kaya Plaketini İl dernek yönetim kurulu üyesi İlyas Kavlak’dan aldı.

İki aydır devam eden dernekler arası futbol turnuvası  17.05.Pazar günü Kağıthane belediyesi Sadabat spor tesislerinde Kağıthane belediyesi spor müdürü Mehmet Yüksel Kızıloğlu ve İldernek başkanı Aslan Sarıkaya’ın başlama vuruşuyla başlayan yarı final maçı A.Çevre köyleri ve Damudere arasında  oynanan yarı final maçıyla Şampiyon belli oldu.

Üçüncülük Kupasını  Takımı adına Kavalaoğlu futbolcularından Fatih Çendek aldı.

Üçüncülük Kupasını Takımı adına Kavalaoğlu futbolcularından Fatih Çendek aldı.

Turnuvanın  ikincisi Damudere,üçüncüsü Kavaloğlu oldu,İkincilik kupasını Damaudere takımı adına Kaptan Mazlum Aydıner ,üçüncülük kupasını Kavaloğlu takım adına futbolcularından Fahri Çendek aldı. 

Şampiyon takımın başkanı Hüseyin Mısırlı Kutlamaları halay çekerek futbolcuları ile yaptı.

Şampiyon takımın başkanı Hüseyin Mısırlı Kutlamaları halay çekerek futbolcuları ile yaptı.

Turnuvanın kapanış maçında final oynayan iki takımA.çevre köyleri ve Damudere  köyü arasında oynandı . Maçın başından sonuna kadar iki takım birbirini tartarak oynarken üstünlük sağlayacak golü bulamadılar ama izleyicilere çok zevkli ve centilmence bir maç izlettirdiler.

Kupa töreni

Kupa töreni

_SAM0249

Turnuvanın sonucu  normal süresi 0.0 berabere biten  maçta 10 dakika uzatmada sonuç değişmeyince Penaltılar sonunda A.çevre köyleri Damudere yi 5.4 yenerek ŞAMPİYON oldu.

_SAM0244 _SAM0229

Amasya’nın  ve Amasyalıların tabanına inecek bir etkinlik olarak geleneksel yapılan futbol etkinliğinde dostlukların ön plana çıkmasıyla  ,kaynaşmanın ve dayanışmanın yanında Amasya ilimizi tanıtım noktasında yapılan ve İstanbul’daki Amasyalıları temsil eden derneklerin en birleştiricisi olan gençliğe yönelik futbol turnuvası aslında çok yaralı bir etkinliktir.

Komite başkanı turnuva sonunda teşekkür konuşmasında

Komite başkanı turnuva sonunda teşekkür konuşmasında

_SAM0248

Ancak bu güzelliklere sırt çeviren dernekler ve insanlarımız acaba ne ister diye düşünmek  geliyor içimizden,Katılımcı takımların ve organize eden derneğin yöneticileri dışında  seyircisiz oynana çok maçlar oldu. Ben ileri günlerde sorun nerden geldiğini ve neden destek bulmadığını araştırarak sizlerle paylaşacağım.

Şampiyon  kupayı almak için Damudere Futbolcularının oluşturduğu tünelinden geçerken

Şampiyon kupayı almak için Damudere Futbolcularının oluşturduğu tünelinden geçerken

_SAM0284

İyisiyle, kötüsüyle,güzellikleriyle bir turnuvayı da geride bıraktık. 2 ay boyunca katılımlarıyla, futbol ziyafeti, veren 22 takım futbolcularına ve dernek yöneticilerine ,Bu turnuvada emeği gecen komite Başkanı  Duran KAPLAN ve komite üyelerine,İl dernek yönetimine,sahanın dışında izleyicilere ve Amasyalılara semaver çayı, köfte ekmek ve gözlemeleriyle hizmet de kusur etmeyen Ziyaret kasabasından İlyas bey ve eşine ,yönetimleriyle turnuvaya emek veren hakemlere,haberin kaynağı  sitemiz Amasyanınsesi ve www.mercimekkoyu.com  adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Amasyalılar Amasyanın Prensesi Büket Ünal'ın birbirinden güzel türküleriyile eğlendiler

Amasyalılar Amasyanın Prensesi Büket Ünal’ın birbirinden güzel türküleriyile eğlendiler

_SAM0010

Final maçı oynanmadan önce İl dernek yönetiminin ve komitenin çalışmaları sonucunda  Amasyalıların eğlene bilmesi için hazırladıkları Buket Ünal  konseri  izleyicileri gönüllerince eğlendirdiler.

_SAM0316 _SAM0287 _SAM0288 _SAM0292 _SAM0300 _SAM0303 _SAM0304 _SAM0306 _SAM0310

 

_SAM0194 _SAM0156 _SAM0157

Ali Osman Kaymak

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ